KM PSP + JRG Suwałki

Autor Wątek: KM PSP + JRG Suwałki  (Przeczytany 2313 razy)

Offline Klaudek

• Sekcyjny
  • *
  • Reputacja: 1
  • Jednostka JRG: [klik]
KM PSP + JRG Suwałki
« dnia: 10 Listopad 2018, 13:37:31 »
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza w Suwałkach
Województwo podlaskie

Zdjęcie ze strony https://www.czerwonesamochody.com/ @Jacek Dressler. Zgoda udzielona przez autora.

Zdjęcie mojego autorstwa.

Plan garaży jednostki mojego autorstwa.

Charakterystyka miasta, otoczenia:

Suwałki – miasto zajmujące powierzchnię około 66 tysięcy km2, liczy około 70tys. mieszkańców.  Na terenie miasta znajduje się Specjalna Suwalska Strefa Ekonomiczna.  Na terenie powiatu jest 8 gmin wiejskich.
Powiat suwalski charakteryzuje się dużą ilością lasów oraz jezior. Powiat graniczy bezpośrednio z Litwą.
W mieście Suwałki znajduje się  galeria handlowa, ośrodek kultury, ośrodek rekreacji, szpital wraz z lądowiskiem i wiele innych. Przez powiat przechodzi DK8, DW652, DW653, DW655. Miasto posiada obwodnicę która jest drogą S61 DK8 i E67
W trakcie budowy znajduje się również nowy budynek KM PSP. Cała inwestycja ma być zakończona do 31 sierpnia 2019 roku.

Zakres działania PSP:
W Suwałkach znajduje się Komenda Miejska PSP ulokowana w północnej części miasta, średnio około 1200 wyjazdów rocznie.
Znajduje się tam na stałe oddelegowany wóz 341(B)23 (GBA 2,5/25 Mercedes-Benz Atego 1325/Stolarczyk) , którego zadaniem jest zabezpieczenie północnej części miasta. Wóz ten w godzinach szkoleń jeździ do JRG.

W centrum miasta znajduje się Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza, której zadaniem jest zabezpieczenie pozostałej części miasta. Znajduje się w niej 10 pojazdów.

Ważniejsze obiekty miasta Suwałki:
*Obwodnica miasta Suwałki - Trasa VIA BALTICA - S61
*Budowa nowej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
*Urząd miasta Suwałki
*Urząd gminy Suwałki
*Sąd Okręgowy
*Centrum Handlowe "PLAZA SUWAŁKI"
*Suwalski Ośrodek Kultury
*Aquapark Suwałki
*Ośrodek Sportu i Rekreacji
*Zalew Arkadia
*Plac Marii Konopnickiej
*Park Konstytucji 3 Maja
*Areszt Śledczy
*Szpital Wojewódzki
*Szpital Psychiatryczny
*Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego
*Komenda Miejska Policji
*Spalinowa stacja kolejowa Suwałki
*Zajezdnia Autobusowa
*Lotnisko Sportowe
+wiele osiedli w budowie
+dominuje zabudowa wysokich bloków
+wiele kościołów, szkół, marketów, lasów, łąk, jezior

Budżet: 223.000 zł.

Ogólne zestawienie ilości
interwencji jednostki

Pożary: 17
Miejscowe Zagrożenia: 26
Fałszywe Alarmy: 3
Ćwiczenia/pokazy: 0

Razem: 46

Interwencje 2019

Pożary: 14
Miejscowe Zagrożenia: 18
Fałszywe Alarmy: 2
Ćwiczenia/pokazy: 0

Razem: 34

Realne wyposażenie jednostki (do którego dążę)

Pojazd:                                                                   Cena:                     Obsada:                      W jednostce/w podziale:                          Garaż:

341(B)21 GBA 2,5/30 Renault Midlum 220 dCi/WISS                     --->        320 tys.              I rzut (4 osoby)                  11.11.2018/11.11.2018                            III
341(B)22 GBA 2,5/24 Iveco Eurocargo 150-320/Szczęśniak           --->
341(B)23 GBA 2,5/25 Mercedes-Benz Atego 1325/Stolarczyk         ---> 
WYBRAKOWANIE 2018         I rzut (4 osoby)                  29.11.2018/12.01.2019                        I KM PSP
341(B)25 GCBA 8/50 Renault Kerax 420 dCi/WISS                       --->        380 tys.              II rzut (3 osoby)                 11.11.2018/11.11.2018                             V
341(B)26 GCBA 9/60 Mercedes-Benz Actros 3341/Stolarczyk         --->
341(B)51 SD37 Iveco 140-25/Magirus                                       --->        334 tys.              III rzut (3 osoby)                 19.11.2018/01.12.2018                            VII
341(B)52 SD37 Iveco EuroCargo 160E32/Magirus                        --->
341(B)53 SHD23 MAN TGL 12.240/Bumar Koszalin                      --->
341(B)56 SLBus Ford Transit Custom/Frank-Cars                         --->
341(B)63 SCRchem Volvo FMX/BoCar                                       --->        560 tys.              II rzut (3 osoby)                  29.12.2018/12.01.2019                            II
341(B)71 SRw Renault Midlum 300.16/WISS                               --->
341(B)81 SCKw Mercedes-Benz Atego 1629/Zamet                      --->
341(B)82 SKw Quad Polaris BigBoss 6x6                                    --->
340(B)92 SLOp Opel Zafira                                                      --->
340(B)93 SLOp Nissan Pickup                                                   --->        49 tys.               D-ca i Z-ca JRG                   19.11.2018/01.12.2018                             I
340(B)94 SLOp Suzuki Grand Vitara                                           --->        30 tys.                Kadra KM PSP                    12.03.2019/14.03.2019                       II KM PSP
220(B)98 SLDł Mercedes-Benz Sprinter 519 CDI/Arkom                  --->
341-P1 Przyczepka z motopompą o wysokiej wydajności                --->
341-P3 Przyczepka ze sprzętem ratownictwa ekol. na wodzie          --->
341-Z1 Przyczepka z namiotem pneumatycznym oraz ogrzewnicą    --->       25 tys.                                                       12.03.2019/14.03.2019                            VI

Obecne wyposażenie jednostki:

341(B)21 - GBA 2,5/30 Renault Midlum 220 dCi/ISS Wawrzaszek

Zdjęcie ze strony https://www.czerwonesamochody.com/ @Jacek Dressler. Zgoda udzielona przez autora.

Zbiornik wodny: 2500l
Zbiornik środka pianotwórczego: 250l
Wydajność autopompy: 3000l/min
Kabina: 6 osobowa
Ilość miejsc: 1+1+4
Sygnalizacja dzwiekowa: Zura 1120
Wóz stanowi pierwszy wyjazd z JRG w centrum miasta.
Wyposażenie pojazdu:
(podglad)

341(B)23 GBA 2,5/25 Mercedes-Benz Atego 1325/Stolarczyk

Wóz stanowi pierwszy wyjazd z KM PSP na północy miasta i jest na stałe tam oddelegowany.
Zbiornik wodny: 2500l
Zbiornik środka pianotwórczego: 250l
Wydajność autopompy: 2500l/min
Kabina: 6 osobowa
Ilość miejsc: 1+1+4
Wyposażenie pojazdu:
(podglad)

341(B)25 - GCBA 8/50 Renault Kerax 420 dCi/ISS Wawrzaszek

Zbiornik wodny: 8000l
Zbiornik środka pianotwórczego: 800l
Wydajność autopompy: 5000l/min
Kabina: 3 osobowa
Ilość miejsc: 1+1+1
Wyposażenie pojazdu:
(podglad)

341(B)51 SD37 Iveco 140-25/Magirus

Napęd: 4x2
Maksymalny wysięg: 37m
Ilość miejsc: 1+2
Wyposażenie pojazdu:
(podglad)

341(B)63 - SCRChem Volvo FMX 460/BoCar

Zbiornik wodny: 700l
Agregat wysokociśnieniowy typ AW 100/40
Ilość miejsc: 1+2
Układ skrytek: 1+3+1+3
Wyposażenie pojazdu:
(podglad)

340(B)93 SLOp Nissan Pickup

Napęd: 4x2
Kabina: 5 osobowa
Ilość miejsc: 1+1+3
Wyposażenie pojazdu:
(podglad)

340(B)94 SLOp Suzuki Grand Vitara

Napęd: 4x4
Kabina: 5 osobowa
Ilość miejsc: 1+1+3
Wyposażenie pojazdu:
(podglad)

341-Z1 Przyczepka z namiotem pneumatycznym oraz ogrzewnicą

Wyposażenie:
(podglad)

Szatnia zmiany I:
(podglad)
Magazyn:
(podglad)

Siły i środki powiatu suwalskiego:

Jednostki OSP KSRG powiatu suwalskiego:                        Jednostki OSP gminy Wiżajny:                          Jednostki OSP gminy Rutka Tartak:                          Jednostki OSP gminy Szypliszki:
-OSP KSRG Wiżajny                                                               -OSP KSRG Wiżajny                                              -OSP KSRG Rutka Tartak                                               -OSP KSRG Szypliszki
-OSP KSRG Rutka Tartak                                                        -OSP Okliny                                                        -OSP Smolniki                                                              -OSP KSRG Kaletnik
-OSP KSRG Szypliszki                                                                                                                                                                                                                      -OSP Sadzawki
-OSP KSRG Przerośl                                                                                                                                                                                                                        -OSP Postawelek
-OSP KSRG Jeleniewo
-OSP KSRG Kaletnik
-OSP KSRG Filipów
-OSP KSRG Potasznia
-OSP KSRG Nowa Wieś
-OSP KSRG Bakałarzewo
-OSP KSRG Raczki

Jednostki OSP gminy Przerośl:                                           Jednostki OSP gminy Jeleniewo:                        Jednostki OSP gminy Suwałki:                               Jednostki OSP gminy Filipów:
-OSP KSRG Przerośl                                                               -OSP KSRG Jeleniewo                                            -OSP KSRG Potasznia                                                 -OSP KSRG Filipów
-OSP Rakówek                                                                     -OSP Gulbieniszki                                                   -OSP KSRG Nowa Wieś                                              -OSP Czarne
-OSP Pawłówka                                                                    -OSP Bachanowo                                                  -OSP Turówka Nowa                                                 -OSP Motule Stare
                                                                                         -OSP Podwysokie Jeleniewskie                                -OSP Wychodne                                                       -OSP Zusno
                                                                                                                                                                   -OSP Sobolewo 
                                                                                                                                                                   -OSP Płociczno

Jednostki OSP gminy Bakałarzewo:                                    Jednostki OSP gminy Raczki:
-OSP KSRG Bakałarzewo                                                         -OSP KSRG Raczki
-OSP Chmielówka Stara                                                          -OSP Sidory
-OSP Skazdub                                                                      -OSP Wierciochy
-OSP Karasiewo                                                                    -OSP Stoki
                                                                                         -OSP Sucha Wieś
« Ostatnia zmiana: 03 Wrzesień 2019, 12:22:31 wysłana przez Klaudek »

Offline Sonic X

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
  • Reputacja: 164
  • "By inni mogli żyć..."
Odp: KM PSP + JRG Suwałki
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Listopad 2018, 07:53:31 »
Witam na zmianie pierwszej, jednostka zaakceptowana.

Moderator: nadbryg. Sonic X

Wozy:
341(B)21 - GBA 2,5/30 Renault Midlum 220 dCi   --> 320 tys.  [start]    11.11.2018 r.
341(B)25 - GCBA 8/50 Renault Kerax 420 dCi   --> 380 tys.  [start]    11.11.2018 r.

Dotacje:

Ostrzeżenia:

Inne:

Budżet: 600 tys.
Ogłoszenia administracji, Aktualności, Wnioski, Wydział Kontroli KG PSP Esłużby, Zmiana I, Zmiana II, Jednostki OSP, Dyskusja ogólna

Offline Sonic X

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
  • "By inni mogli żyć..."
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Listopad 2018, 08:14:24 »
Witam,

akcje na zmianę

- Pożar dwóch metalowych pojemników na śmieci o poj. 1100 l

- Pożar samochodu osobowego

- Pożar skrzynki elektrycznej (miejsce dowolne)

Uwaga! Dostałem informację, że Twoja poprzednia jednostka została usunięta za ostrzeżenia. Pragnę zatem poinformować, że jeśli sytuacja powtórzy się jeszcze raz to dostajesz bana na zakładanie jednostek.
Ogłoszenia administracji, Aktualności, Wnioski, Wydział Kontroli KG PSP Esłużby, Zmiana I, Zmiana II, Jednostki OSP, Dyskusja ogólna

Offline Klaudek

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Listopad 2018, 19:22:08 »
08:16 - do SKKM wpływa zgłoszenie o pożarze dwóch metalowych pojemników na śmieci.
08:17 - w JRG rozlega się dźwięk dzwonków, słychać komunikat:
[1][2][3][4][5][RC][RW]
Uwaga zmiana, uwaga zmiana! Pierwszy do wyjazdu, pierwszy do wyjazdu pożar pojemnika na śmieci Grunwaldzka 11

08:17
- Suwałki 998, 21 zgłaszam wyjazd, Grunwaldzka.
- Zrozumiałem.

W trakcie drogi ratownicy zakładają aparaty ochrony dróg oddechowych.

Mapa dojazdu:

08:19
- Suwałki 998, 21 na miejscu, udaję się na rozpoznanie.
- Przyjąłem.

Kierowca zatrzymuję się w odległości 5 metrów od palących się śmietników, wyłącza sygnalizację dźwiękową, włącza światła awaryjne i udaje się do autopompy. Rota I wyposażona w aparaty ODO udaje się rozwinąć szybkie natarcie. Dowódca udaje się na rozpoznanie i podaje sytuację do MSK:

08:20
- Suwałki 998 do 13.
- Zgłaszają się Suwałki 998.
- Palą się dwa metalowe pojemniki na śmieci, stoją one przy murku bez zadaszenia, brak zagrożenia dla innych budynków.
- Zrozumiałem, siły wystarczające?
- Tak, wystarczające ale poproszę abyś zawiadomił zarządcę, jest nim ZBM.
- Przyjąłem.

Strażacy rozpoczynają gaszenie pojemników. Dowódca w tym czasie odsuwa sąsiadujące pojemniki aby uniknąć ich zapalenia.

08:26
- Suwałki 998 do 13.
- Zgłaszam się.
- Pożar mamy zlokalizowany, będziemy dogaszać.
- Zrozumiałem.

Kierowca zdejmuje z dachu GBA widły oraz zmniejsza ciśnienie podawanej wody. Ratownicy przewracają pojemniki i wyrzucają z nich śmieci. Przy pomocy wideł przerzucają je i przelewają. Na miejscu zjawia się zarządca.

08:33
Zastęp kończy działania, strażacy zwijają szybkie natarcie, odkładają widły. Kierowca wyłącza autopompę, a dowódca protokolarnie przekazuje miejsce zdarzenia zarządcy.

- Suwałki 998 do 21.
- Zgłaszam się.
- Kończymy działania, zwijamy sprzęt, wracamy do JRG.
- Przyjąłem.

08:38
- Suwałki 998, 21 w jednostce.
- Zrozumiałem, numer zdarzenia 001, czasy na terminalu.
- Dzięki.

Meldunek:
Miejsce działań: ul.Grunwaldzka 11, Suwałki.
Czas działań: 08:16-08:38
Rodzaj zagrożenia: Pożar - mały.
Typ działań: Alarmowy
Działania: Pożar dwóch metalowych pojemników na śmieci o poj. 1100l.
Osoby poszkodowane: 0.
Odległość od JRG: 1,3km
Nr. działań: 001/2018r.
Siły i środki:

JRG Suwałki:
341(B)21 GBA 2,5/30 Renault Midlum 220 dCi/WISS  - 4 strażaków

Inne:
- Zarządca
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad 2018, 13:34:01 wysłana przez Klaudek »

Offline Klaudek

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Listopad 2018, 11:38:24 »
14:58 - do SKKM wpływa zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego.
14:59 - w JRG rozlega się dźwięk dzwonków, słychać komunikat:
[1][2][3][4][5][RC][RW]
Uwaga zmiana, uwaga zmiana! Pierwszy i drugi do wyjazdu, pierwszy i drugi do wyjazdu pożar osobówki na parkingu przy plazie.

14:59
- Suwałki 998 tu 13, zgłaszam wyjazd zastępów 21 oraz 25.
- Zrozumiałem.
- Powiedz mi na którym parkingu to się pali?
- Od ulicy Noniewicza.
- Prawidłowo.

Mapa dojazdu:

15:06
- Przyjąłem.

- Suwałki 998, 25 na miejscu.
- Przyjąłem.

Kierowcy zatrzymują się za płonącym pojazdem, wyłączają sygnalizację dźwiękową, włączają światła awaryjne. Rota I wyposażona w aparaty ODO udaje się rozwinąć szybkie natarcie wraz z nakładką pianową i zaczyna gaszenie pojazdu. Kierowca 21 udaje się do autopompy i podaje pianę. Ratownicy 25 zabezpieczają miejsce zdarzenia. Kierowca 25 rozwija linię zasilającą do wozu 21 złożoną z jednego odcinka węża tłocznego w-75 i podje wodę. Dowódca udaje się na rozpoznanie i podaje sytuację do MSK:

15:08
- Suwałki 998 do 13.
- Pali się samochód osobowy, brak osób wewnątrz.
- Tak, poproszę jeszcze policję na miejsce.
- Przyjąłem.

Jeden z ratowników 25 udaje się po hooligana i otwiera nim bagażnik w celu sprawdzenia czy samochód nie posiada instalacji gazowej. Okazuje się że w pojeździe nie ma instalacji LPG.
Udaje się do przodu pojazdu w celu otwarcia maski pojazdu. Przy pomocy ratownika 21 udaje się otworzyć maskę i zalać silnik pianą gaśniczą. Zalane zostaje także wnętrze pojazdu.

15:16
- Suwałki 998 do 13.
- Zgłaszam się.
- Pożar mamy zlokalizowany, samochód bez instalacji gazowej, policja na miejscu.
- Zrozumiałem.

Jeden z ratowników 21 odcina przewody akumulatora. Wodą zostają jeszcze przelane miejsca które się tlą. Prawdopodobną przyczyną pożar jest zwarcie instalacji elektrycznej pojazdu, jak powiedział właściciel przewoził on artykuły papiernicze co tylko przyspieszyło rozprzestrzenianie się pożaru.

15:23
Zastęp kończy działania, strażacy zwijają sprzęt, linię zasilającą. Kierowcy wyłączają autopompy, a dowódca protokolarnie przekazuje miejsce zdarzenia policji.

- Suwałki 998 do 25.
- Zgłaszam się.
- Nasze działania zakończone, w porozumieniu z 13 wracamy do koszar.
- Przyjąłem.

15:26
- Suwałki 998 do 13.
- Zgłaszam się.
- Działania zakończone, miejsce przekazane pisemnie policji, wracamy do JRG.
- Zrozumiałem.

15:30
- Suwałki 998, 25 w jednostce.
- Zrozumiałem.

15:33
- Suwałki 998, 21 w domu.
- Zrozumiałem, numer zdarzenia 002.
- Dziękuję.

Po powrocie mycie wozów, uzupełnienie środka pianotwórczego, wody, wymiana butli w aparatach oraz suszenie węży.

Meldunek:
Miejsce działań: ul.Noniewicza, Suwałki, parking C.H. Plaza
Czas działań: 14:58-15:33
Rodzaj zagrożenia: Pożar, środki transportu drogowego - mały.
Działania: Pożar samochodu osobowego.
Odległość od JRG: 1,5km
Nr. działań: 002/2018r.
Siły i środki:

JRG Suwałki:
341(B)21 GBA 2,5/30 Renault Midlum 220 dCi/WISS - 4 strażaków
341(B)25 - GCBA 8/50 Renault Kerax 420 dCi/ISS Wawrzaszek - 2 strażaków

Komenda Miejska Policji w Suwałkach:
M366 - Fiat Ducato - 2 policjantów
M384 - WRD Kia Cee'd - 1 policjant
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2018, 23:46:43 wysłana przez Klaudek »

Offline Klaudek

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Listopad 2018, 12:45:31 »
16:17 - do SKKM wpływa zgłoszenie o pożarze skrzynki elektrycznej przy garażu.
16:18 - w JRG rozlega się dźwięk dzwonków, słychać komunikat:
[1][2][3][4][5][RC][RW]
Uwaga zmiana, uwaga zmiana! Pierwszy do wyjazdu, pierwszy do wyjazdu pożar skrzynki elektrycznej, Kościuszki 6.

16:19
- Suwałki 998, 21 wyjazd.
- Zrozumiałem.
- Wiesz gdzie jest ta skrzynka? To jakiś blok?
- To ma być przy jakimś garażu, elektrycy w drodze.
- No zrozumiałem.

Mapa dojazdu:

16:23
- Przyjąłem.

Kierowcy zatrzymuje się na ulicy, wyłącza sygnalizację dźwiękową, włącza światła awaryjne i zostaje w pojeździe. Jeden z ratowników z roty I bierze gaśnicę proszkową 6kg a drugi hooligana i wraz z dowódcą udają się na rozpoznanie, po wejściu w bramę i przejściu około 50 metrów zauważają płomienie, dowódca melduje sytuację przez radio do MSK:

16:25
- Suwałki 998 do 13.
- Pożarem objęta jest skrzynka elektryczna umiejscowiona na ścianie garażu. Podeślij policję bo będziemy chcieli wejść do tego garażu.
- Tak, wystarczające.
- Przyjąłem.

Stoper 1 rozpoczyna gaszenie skrzynki przy użyciu gaśnicy proszkowej z odpowiedniej odległości i zachowaniem szczególnej ostrożności ponieważ prawdopodobnie cały czas jest tam prąd.

16:25
- Suwałki 998 do 13.
- Zgłaszam się.
- Pożar w skrzynce jest ugaszony, czekamy na policję i elektryków.
- Zrozumiałem.

Ratownicy odkładają sprzęt na miejsce, zdejmują aparaty ODO i czekają w wozie na dalsze dyspozycje.

16:29
- Suwałki 998 do 13.
- Zgłaszam się.
- Pogotowie energetyczne oraz policja na miejscu.
- Zrozumiałem.

Elektrycy wyłączają napięcie na rozdzielnicy, a policjanci ustalają właściciela garażu.

16:33
Na miejscu zjawia się właściciel garażu, otwiera go, dowódca ocenia stan zagrożenia i przekazuje miejsce zdarzenia policji.

16:36
- Suwałki 998 do 13.
- Zgłaszam się.
- Działania zakończone, miejsce przekazane policji, sprawdziłem garaż nic nie jest tam uszkodzone, brak zagrożenia.
- Zrozumiałem.

16:41
- Suwałki 998, 21 w jednostce.
- Zrozumiałem, numer zdarzenia 003.
- Przyjąłem.

Po powrocie mycie wozów oraz wymiana gaśnicy.

Meldunek:
Miejsce działań: ul.Kościuszki 6, Suwałki
Czas działań: 16:17-16:41
Rodzaj zagrożenia: Pożar - mały.
Działania: Pożar skrzynki elektrycznej na ścianie garażu.
Odległość od JRG: 0,9km
Nr. działań: 003/2018r.
Siły i środki:

JRG Suwałki:

Komenda Miejska Policji w Suwałkach:
M345 - Fiat Ducato - 2 policjantów

Inne:
Pogotowie energetyczne - 2 pracowników
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad 2018, 13:35:09 wysłana przez Klaudek »

Offline R2-D2

• Starszy Moderator
  • Brygadier
  • *
  • Reputacja: 72
  • Jednostka OSP: [klik]
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Listopad 2018, 12:18:47 »

DOSTAWA:

- Radiotelefon Motorola GM 360 255 kan. [szt. 1]
- Radiotelefon Motorola GP 360 255 kan [szt. 3]
- AODO AUER AirGO PRO MaXX, butla stalowa + sygnalizator bezruchu [szt. 2]
- Tarcza do kierowania ruchem [szt. 2]
- Butla stalowa MSA AUER 6l/300 bar [szt. 2]
- Szelki bezpieczeństwa PO2s [szt. 2]
- Linka strazacka ratownicza LSR-20 [szt. 2]
- Detektor prądu przemiennego AC HotStick [szt. 1]
- Pilarka Łańcuchowa do drewna Stihl MS 341 [szt. 1]
- GP-6X [szt. 2]
- Detektor wielogazowy Drager X-am 5000 z sensorem O3
- Hooligan [szt. 1]
- Bosak podręczny [szt. 1]
- Siekiero-łom [szt. 1]
- Sagan [szt. 1]
- Łom [szt. 1]
- Klucz do łączników [szt. 2]
- Węże powlekane W52 [szt. 2]
- Węże powlekane W75 [szt. 2]
- Prądownica Wodna typu Turbo PWT 52 [szt. 1]
- Przełącznik 75/52 [szt. 1]
- Kanistry i pojemniki na paliwa i środki smarne do sprzętu silnikowego [ 1 kpl.]
- Podkłady pod podpory podnośnikowe [szt. 4]
- Skokochron MORATEX [szt. 1]

- Zestaw hydrauliczny Lukas TRIMO 630 bar [1 kpl.]
  * Rozpierak 50t/29t [szt. 1]
  * Nożyce 70t [szt. 1]
  * Rozpieracz kolumnowy 24t/12t/3,8t [szt. 1]
- Agregat prądotwórczy GEKO 1,8 KW [sz. 1]
- Agregat prądotwórczy Honda EP 10000 [szt. 1]
- Kamera termowizyjna MSA EVOLUTION 6000 XTREME [szt.1]
- Defibrylator AED Lifeline [szt.1]
- Wyważarka hydrauliczna + pompka ręczna [1 kpl.]

- Wąż tłoczny W-52 [szt. 7]
- Tłumica metalowa [szt. 3]
- Terminal GSM [szt. 3]
- AODO AUER AirGO PRO MaXX, butla stalowa + sygnalizator bezruchu[szt. 2]
- Deska ortopedyczna [szt. 2]
- Kamizelka pomarańczowa "STRAŻ" [szt. 7]
- Kamizelka szaro-niebieska "KDR" [zst.2]
- Latarki ładowalne-wodoodporne [szt. 7]
- Zbijak do szyb hartowanych [szt. 2]
- Nóż do pasów bezpieczeństwa [szt. 2]
- Kliny pod samochód [szt. 2]
- Ubranie żaroodporne [szt. 1]
- Torba PSP-R1 + zestaw szyn Kramera [2 kpl.]
- Przedłużacz na zwijadle 230V 50 m [szt. 1]
- Pilarka Łańcuchowa do drewna Stihl MS 341 [szt. 1]
- Pachołek drogowy 50cm [szt. 8]
- Butla stalowa MSA AUER 6l/300 bar [szt. 3]
- Lampa ostrzegawcza (żółta, migająca) [szt. 2]
- Taśma ostrzegawcza (rolka) [szt. 2]
- Agregat prądotwórczy Honda EP 10000 [szt. 1]
- Zestaw znaków drogowych i tablic ostrzegawczych z podstawkami [1 kpl.]
- Wentylator oddymiający Fogo MW-22 [szt. 1]
- Drabina teleskopowa DS 221 09 [szt. 1]
- Sorbent Copmact, worek 20kg [szt. 2]
- Kaseton wężowy 52/75 [szt.1]
- Drabina nasadkowa DN-2,7 [szt. 2]
- Tłumica gumowa [szt. 6]
- Osłona poduszki kierownicy [szt. 2]
- Radiotelefon Motorola GM 360 255 kan. [szt. 1]
- Radiotelefon Motorola GP 360 255 kan [szt. 2]

Koszt: 241 tys.
Udzielony rabat: 20% (start)
Do zapłaty: 193 tys.
Stan konta: 407 tys.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Offline michalm20

• Starszy Moderator
  • Kapitan
  • *
  • Reputacja: 92
  • Jednostka OSP: [klik]
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Listopad 2018, 20:11:24 »
Dział zakup pojazdów dostarcza do jednostki:

SD-37 Iveco 140-25/Magirus  - 334 tyś
SLOp Nissan Pickup - 49 tyś

Koszt dostawy: 383 tyś
Łączny koszt: 393 tyś
Budżet: 14 tyś

Pojazd posiada wyposażenie zgodne z regulamienm działu.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie
3 Sygnały Ostre Bicie OSP To Moje Życie

Moderator OSP

Dział zakupu pojazdów

Offline Klaudek

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Listopad 2018, 19:42:22 »
Proszę o wprowadzenie do podziału bojowego:
* 341(B)51 SD-37 Iveco 140-25/Magirus
* 340(B)93 SLOp Nissan Pickup

Offline Sonic X

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
  • "By inni mogli żyć..."
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Listopad 2018, 08:46:43 »
Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie dostarcza do jednostki pojazd:

GBA 2,5/25 Mercedes Atego 1325/Stolarczyk

Koszt: 0 zł
Dodatkowe koszty:
* 0 tys. - rejestracja pojazdu

Pojazd wyposażony można go wprowadzić do podziału bojowego!

Moderatora prowadzącego proszę o odnotowanie, że jest to pojazd z wybrakowania. Można go sprzedać dopiero po 6 miesiącach licząc od daty dostarczenia do jednostki.

Offline Sonic X

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
  • "By inni mogli żyć..."
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Grudzień 2018, 15:01:42 »
Witam.

Ocena akcji.

Za wszystkie akcje: +12 tys.

Budżet: 26 tys.

Akcje (godziny dowolne):

- Dowolne zdarzenie

- Dowolne zdarzenie

- Dowolne zdarzenie

Pojazdy 341(B)51 SD-37 Iveco 140-25/Magirus i 340(B)93 SLOp Nissan Pickup wprowadzone do podziału bojowego.

Offline Klaudek

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Grudzień 2018, 21:37:01 »
08:03 - do SKKM wpływa zgłoszenie o plamie nieznanego płynu.
08:04 - w JRG rozlega się dźwięk dzwonków, słychać komunikat:
[1][2][3][4][5][RC][RW]
Uwaga zmiana, uwaga zmiana! Pierwszy do wyjazdu, pierwszy do wyjazdu plama substancji na ulicy Staniszewskiego.

08:04
- Suwałki 998 tu 21, zgłaszam wyjazd.
- Zrozumiałem.

W trakcie drogi ratownicy zakładają kamizelki odblaskowe.

Mapa dojazdu:

08:10
- Przyjąłem.

Kierowca zatrzymuje się przed początkiem plamy, wyłącza sygnalizację dźwiękową, włączają światła awaryjne. Rota I udaje się do skrytki po sorbent. Kierowca 21 wyciąga ze skrytki miotły. Dowódca udaje się na rozpoznanie i podaje sytuację do MSK:

08:11
- Suwałki 998 do 13.
- Na ulicy jest plama o wymiarach 1 metr na 3. Prawdopodobnie będą to płyny eksploatacyjne.
- Tak, wystarczające.
- Przyjąłem.

Stoper 1 zajmuje się rozsypywaniem sorbent a stoper 2 wraz z kierowcą rozprowadzają go po powierzchni plamy przy pomocy szczotek.
Po zasypaniu plamy stoper 1 odkłada go do skrytki.

08:17
Rota I wraz z kierowcą zmiatają sorbent i przy użyciu łopaty ładują go do pustego worka. Po zebraniu sorbentu wszystkie narzędzia oraz sorbent zostają zapakowane na samochód, zastęp kończy działania, wracają do koszar.

08:22
- Suwałki 998 do 21.
- Zgłaszam się.
- Działania zakończone wracamy do JRG.
- Zrozumiałem.

08:30
- Suwałki 998, 21 w domu.
- Zrozumiałem, numer zdarzenia 004.
- Dziękuję.

Po powrocie mycie wozu, oraz uzupełnienie kart kierowcy oraz dowódcy.

Meldunek:
Miejsce działań: ul.Krótka 10, Suwałki
Czas działań: 08:03-08:30
Rodzaj zagrożenia: Miejscowe zagrożenie - chemiczne.
Działania: Plama płynów eksploatacyjnych na jezdni.
Odległość od JRG: 3,7km
Nr. działań: 004/2018r.
Siły i środki:

JRG Suwałki:

Offline Klaudek

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Grudzień 2018, 22:02:38 »
12:42 - do SKKM wpływa zgłoszenie z monitoringu przeciwpożarowego w szpitalu wojewódzkim.
12:42 - w JRG rozlega się dźwięk dzwonków, słychać komunikat:
[1][2][3][4][5][RC][RW]
Uwaga zmiana, uwaga zmiana! Pierwszy i drabina do wyjazdu, pierwszy i drabina do wyjazdu czujka w szpitalu wojewódzkim.

12:43
- Suwałki 998 tu 13 zgłaszam wyjazd sekcji w składzie 21 i 51 do czujki.
- Zrozumiałem.

Mapa dojazdu:

12:49
- Suwałki 998, zastępy na miejscu.
- Przyjąłem.

Kierowcy zatrzymuje się na ulicy prostopadle do wejścia, wyłączają sygnalizację dźwiękową, i zostaje w pojeździe. Jeden z ratowników z roty I bierze gaśnicę proszkową 6kg a drugi kamerę termowizyjną i wraz z dowódcą udają się na rozpoznanie, po wejściu biorą ze sobą ochroniarza i udają się na do czujki, dowódca melduje sytuację przez radio do MSK:

12:50
- Suwałki 998 do 13.
- Zgłaszam się.
- Udajemy się do czujki na 5 piętro.
- Przyjąłem.

Po dotarciu na 5 piętro okazuje się iż znajduje się ona w łazience, ściany zostają sprawdzone kamerą termowizyjną, w powietrzu czuć dym papierosowy.

12:54
- Suwałki 998 do 13.
- Zgłaszam się.
- Słuchaj, czujka znajdowała się w łazience, uruchomiona została najprawdopodobniej przez dym papierosowy. Pomieszczenie sprawdziliśmy, brak zagrożenia.
- Zrozumiałem.

Ratownicy udają się do wozu, odkładają sprzęt oraz zdejmują AODO. Dowódca wraz z pracownikiem ochrony udaje się wyłączyć czujkę. Instruuje on także jak powinni zareagować pracownicy ochrony po uruchomieniu monitoringu ppoż..

13:08
- Suwałki 998 do 13.
- Zgłaszam się.
- Działania zakończone, brak zagrożenia sekcja wraca do bazy.
- Zrozumiałem.

13:16
- Suwałki 998, 21 w jednostce, 10 - poprosimy bramę.
- Zrozumiałem, numer zdarzenia 005.
- Przyjąłem.

- Suwałki 998, 51 także w jednostce.
- Przyjąłem.

Po powrocie mycie wozów oraz uzupełnienie kart wyjazdu.

Meldunek:
Miejsce działań: ul.Szpitalna 60, Suwałki, Szpital Wojewódzki
Czas działań: 12:42-13:16
Rodzaj zagrożenia: Alarm fałszywy - brak zagrożenia.
Działania: Uruchomienie czujki monitoringu przeciwpożarowego.
Odległość od JRG: 2,6km
Nr. działań: 005/2018r.
Siły i środki:

JRG Suwałki:
341(B)51 SD37 Iveco 140-25/Magirus - 1 strażak

Offline Klaudek

• Sekcyjny
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Grudzień 2018, 21:57:45 »
21:43 - do SKKM wpływa zgłoszenie od PRM z prośbą o pomoc w transporcie poszkodowanego.
21:44 - w JRG rozlega się dźwięk dzwonków, słychać komunikat:
[1][2][3][4][5][RC][RW]
Uwaga zmiana, uwaga zmiana! Pierwszy do wyjazdu, pierwszy do wyjazdu pomoc ZRM, Kowalskiego 5!!!

Strażacy zjeżdżają po ześlizgu do garażu, zakładają nomexy, hełmy i wsiadają do wozu bojowego.

21:45
- 21 zgłaszam wyjazd, Kowalskiego.
- Zrozumiałem.

Mapa dojazdu:

21:52
- Suwałki 998, 21 na miejscu.
- Przyjąłem.

Kierowca zatrzymuje się przed klatką, ratownicy wraz z dowódcą udają się na rozpoznanie. Po rozpoznaniu dowódca melduje sytuację:

21:54
- Suwałki 998 do 13.
- Zgłaszam się.
- Otyły pacjent znajduje się na piątym piętrze, jest to blok bez windy będziemy ewakuować go przy użyciu drabiny przez balkon.
- Zrozumiałem, dysponuję drabinę.
- Prawidłowo.

Dyżurny przekazuje informację do PA JRG gdzie znów rozlega się dźwięk dzwonków i komunikat:

[1][2][3][4][5][RC][RW]       
Uwaga drabina do wyjazdu, drabina do wyjazdu pomoc ZRM ul. Kowalskiego 5!!

21:56
- 51 zgłaszam wyjazd, pomoc ZRM.
- Zrozumiałem.

22:05
- 51 na miejscu.
- Zrozumiałem 998.

Kierowca rozstawia drabinę, stoper I/21 wraz z dowódcą 51 zakładają szelki bezpieczeństwa i wchodzą do kosza drabiny.
Po rozłożeniu jej operator wznosi ich na wysokość balkonu na piątym piętrze, skąd przejmą poszkodowanego.

22:10
- Suwałki 998 do 13.
- Zgłaszam się.
- Ratownicy w koszu, na wysokości. Zaraz będziemy przekazywać im poszkodowanego.
- Zrozumiałem.

Strażacy zabezpieczają poszkodowanego na desce ortopedycznej i wraz z ratownikami medycznymi przekazują go przez poręcz balkonu strażakom w koszu, który montują nosze w uchwycie.

22:15
- Suwałki 998 do 13.
- Zgłaszam się.
- Poszkodowany na noszach typu deska w koszu drabiny.
- Przyjąłem.

Operator ostrożnie opuszcza drabinę wraz z koszem do samej ziemi, gdzie czekają na strażaków i ratowników którzy schodzą z piętra celem odebrania poszkodowanego.
Po ich przybyciu noszę wyciągane są z uchwytu i teraz strażacy niosą poszkodowanego do karetki gdzie kończy się ich zadanie.
Operator składa drabinę i jest gotowy do powrotu.

22:28
- Suwałki 998 do 13.
- Zgłaszam się.
- Poszkodowany w karetce, składamy sprzęt wracamy do bazy.
- Przyjąłem.

22:38
- Suwałki 998, 21 w JRG, poproszę bramę.
- Zrozumiałem, zdarzenie numer 006.
- Przyjąłem.

22:40
- Suwałki 998, 51 w JRG, poproszę bramę i wrota -10 .
- Zrozumiałem.

Po powrocie mycie wozów oraz uzupełnienie kart wyjazdu.

Meldunek:
Miejsce działań: ul.Kowalskiego 5, Suwałki
Czas działań: 21:43-22:40
Rodzaj zagrożenia: Miejscowe zagrożenie - Pomoc ZRM.
Działania: Pomoc w przetransportowaniu pacjenta.
Osoby poszkodowane: 1.
Odległość od JRG: 3,9km
Nr. działań: 006/2018r.
Siły i środki:

JRG Suwałki:
341(B)51 SD37 Iveco 140-25/Magirus - 2 strażaków
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2018, 17:49:31 wysłana przez Klaudek »

Offline Sonic X

• Moderator
  • Nadbrygadier
  • *
  • "By inni mogli żyć..."
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Grudzień 2018, 01:24:11 »
Witam.

Ocena akcji.

Za wszystkie akcje: +13 tys.

Budżet: 39 tys.

Akcje (godziny dowolne):

- Plama oleju na długości 500 m

- Wyciek paliwa ze zbiornika ciągnika siodłowego z naczepą typu cysterna. W środku olej napędowy i benzyna

- Wypadek na DK